Bartın'ın en genç il başkanı seçildi: Yusuf Aksoy Zafer Partisi Bartın İl Başkanı oldu

Zafer Partisi Bartın İl Başkanlığının bugün gerçekleştirilen 2.olağanüstü kongresinde Kurucu İl Başkanı olarak görev yapmakta olan Fatih SAKA kongrede aday olmadı. Üyelerin çoğunluk oyunu alan Yusuf AKSOY yeni il başkanı olarak seçildi. Genç İl Başkanı ilk açıklamasın da şu sözlere yer verdi;

Jul 23, 2023 - 08:36
Jul 23, 2023 - 09:18
Bartın'ın en genç il başkanı seçildi: Yusuf Aksoy Zafer Partisi Bartın İl Başkanı oldu

Kurucuları arasında bulunduğum ZAFER PARTİSİ Bartın İl Başkanlığın da böyle bir göreve şahsımı layık gören; Değerli delegelerimize, parti üyelerimize ve parti yetkililerimize tüm samimiyetim ile teşekkür ederim.

Zafer Partisi olarak çizgimiz ve duruşumuz nettir. Yeni yönetimimiz bugün itibariyle göreve başlamış bulunmaktadır. Bartın’da mevcut siyasi partiler arasında en genç il başkanı olmanın vermiş olduğu bir gurur olmasına rağmen genç yaşımın tecrübesizliğe yorulmasına da mahal vermeyeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Siyasette yaşın değil bilgi ve birikimin önemli olduğunu göstereceğimden, bu mevkiyi şahsi çıkarlar doğrultusunda değil toplumun istek ve şikayetleri doğrultusunda her mercii de kullanacağıma dair ilk günden söz vermek istiyorum.

Bartın siyaseti bir çoğumuzun gözlemlediği gibi ne yazıktır ki belli çıkar grupları tarafından konsolide edilmektedir. Çemberin dışarısında bıraktıklarını hor gören bir zihniyet ve bu zihniyetle mücadele etmenin zorluğunun farkında olarak; Bartın’da ahlak ve nezaket çerçevesinde bir siyasetin dizaynı için çalışmalar gerçekleştirmek, şehrimizin büyük eksikliklerinden biri olan sivil toplum ve toplumsal dayanışma bilincini yeniden alevlendirmek gibi ilkeler doğrultusunda hareket edeceğimin, gerek sosyal gerekse toplumsal konularda parti veya ideoloji ayırt etmeksizin uzlaşı ve iş birliği içerisinde sorunları çözmenin gerekliliğini savunacağımın, doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilmenin, taraf olmak bir mecburiyet ise illa bir şahsa veya bir partiye değil bu şehre ve bu şehrin insanına da taraf olunabildiğini göstermenin gayesini güderek, yaygara koparmaya değil yanlışları düzeltmeye geldiğimizin, bilinmesini isterim.

Zafer Partisi Bartın ailesi adına söylemek isterim ki; Varımızla yoğumuzla bu şehre ve insanına hizmet edebilmenin yüzlerde oluşturduğu tebessüm ve verdiği mutluluk için bu yola çıkıyoruz. İmkanlarımız kısıtlı fakat gönlümüz zengin. Kapımız; Ülkemizin kurucusu Başkomutanımız, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinde buluşabileceğimiz herkese ve her kesime açıktır. Doğup büyüdüğümüz bu güzel şehre ve insanına hizmet edebilme inancı ve ümidi ile sevgilerle…

Zafer Partisi Yeni İl Başkanı Kimdir?

Yusuf Aksoy Bartın’ın Ulus İlçesinin Kumluca beldesine bağlı Üçsaray köyünde doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Zafer Ortaokulunda tamamladıktan sonra Köksal Toptan Anadolu Lisesinde lise eğitimine devam etmiştir. Bartın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunudur. Yine Bartın Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimine devam etmekle birlikte ‘’İklim Krizi ve Küresel Göç’’ ile alakalı bir tez çalışması yürütmektedir. Bölgesel Kalkınma ile alakalı makale çalışmaları bulunan başkanın Bartın ve bölgesinin kalkınması için de makale çalışmaları ve araştırmaları olduğu bilinmektedir. 

Bartın Duysun medya haber sitesi olarak henüz 23 yaşında olmasına rağmen aktif olarak Türkiye siyaseti içerisinde yer edinen sayın Aksoy'a başarılar diliyoruz.

bartinduysun Bartın'ın Haber Sitesi | Son Dakika Haberler