Muhammet Rıza Yalçınkaya Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıldönümü kutladı

Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya, Jandarma Teşkilatının kuruluş yıldönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Jun 13, 2024 - 10:49
Jun 13, 2024 - 10:49
Muhammet Rıza Yalçınkaya Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıldönümü kutladı
Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıldönümü

Başkan Yalçınkaya, mesajında şu ifadeleri kullandı; “Milletimizin birlik ve beraberliğini korumak ve devletimizin bekası için yüksek bir vazife şuuruyla 1839 yılından bu yana kahramanca görev yapan Jandarma Teşkilatımızın, 185. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Üstlendiği tüm görevlerde milletimizi gururlandıran ve milletimizin huzuru için çalışan tüm jandarma personelimizin bu mücadelesini tebrik ediyorum.

Köklü bir tarihe sahip olan jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle halkımızın takdirini kazanmıştır. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarma Teşkilatı, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında gece gündüz, kar kış, yağmur çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle 'Bir Kanun Ordusu” olan Jandarma Teşkilatı; milletimizin emniyeti için çalışarak şerefli bir görevi ifa etmekte, varlığı ile milletimize güven vermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Jandarma Teşkilatımızın 185. kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevleri başında hayatını kaybeden kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anarken, halen görevde bulunan teşkilat mensuplarına da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

bartinduysun Bartın'ın Haber Sitesi | Son Dakika Haberler