Bartın'da Polis Ekiplerinden Örnek Davranış: Öğrencileri YKS Sınavına Yetiştirdiler

Türkiye genelinde olduğu gibi Bartın'da da Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) saat 10:15'te başladı. Sınav öncesinde kentte yoğun güvenlik tedbirleri alan polis ekipleri, kimliğini unutan ve yanlış okula giden öğrencilere yardım ederek örnek bir davranış sergiledi.

Jun 8, 2024 - 14:42
Jun 10, 2024 - 22:43

Sınav öncesinde, Bartın'da bir öğrenci kimliğini evde unuttuğunu fark edince, okulda görevli polislerden yardım istedi. Hızla harekete geçen Motosikletli Yunus ekibi, öğrencinin kimliğini evinden alarak, sınavın başlamasına kısa bir süre kala okula yetiştirdi ve öğrencinin sınava zamanında girmesini sağladı.

Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü yerine yanlışlıkla aynı üniversitenin Ağdacı Kampüsü'ne giden bir diğer öğrenci de, yanlış okula geldiğini fark edince okul görevlilerinden yardım talep etti. Hızla olay yerine intikal eden motosikletli ekip, öğrenciyi doğru okula zamanında ulaştırarak sınava girmesini sağladı.

Bir başka öğrenci ise sınava geç kalınca, motorize Şahin timleri devreye girdi. Öğrenciyi zamanında sınav yerine ulaştıran ekipler, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getirdi.

Polis ekiplerinin hızlı ve etkili müdahaleleri, sınava girecek öğrenciler ve aileleri tarafından büyük takdirle karşılandı. Bartın Emniyet Müdürlüğü'nün bu özverili çalışmaları, sınav stresi yaşayan öğrencilere büyük bir moral kaynağı oldu.

bartinduysun Bartın'ın Haber Sitesi | Son Dakika Haberler