Amasra Limanı'nda tekne battı, restoran geminin ise halatları koptu

BARTIN (İHA) - Bartın'da hızı saatte 90 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle Amasra Limanı'nda bir tekne batarken, bir restoran geminin ise halatları koptu. Sahil güvenlik ve balıkçılar tarafından gemiyi kurtarma çalışmaları gerçekleştirildi.

Nov 19, 2023 - 17:29
Dec 7, 2023 - 23:39
Amasra Limanı'nda tekne battı, restoran geminin ise halatları koptu

Amasra Limanı'nda bugün öğle saatlerindei artan ve sürede 90 kilometre hıza ulaşan fırtına nedeniyle iskeleye bağlı bir balıkçı teknesi battı. Limanda bulunan bir restoran gemide fırtına nedeniyle batma tehlikesi atlattı. Geminin halatlarının kopması üzerine sahil güvenlik ekipleri harekete geçti. Büyük panik yaşanırken, geminin yanında bulunan tekneler ise faciaya karşı boşaltıldı. Yanında bulunan teknelerin üzerine doğru sürüklenmeye başlayan gemi, sahil güvenlik ekiplerinin noktalarına çekildi. Limandaki su seviyesi yükselirken, limandaki restoran geminin bağlı tutulması sonuncunda halat da koparak, geminin karaya oturma riski devam ediyor. Batan tekne balıkçısının batma anları ise cep telefonu kameraları ile kaydedildi.

Bartın Valisi Nurtaç Arslan da limana ait inceleme yaptı. Bölgede devam eden fırtına oluşumları artarken, sahil güvenliği ve polis ekiplerinin kapsamlı bir şekilde devam ettiği öğrenildi.

bartinduysun Bartın'ın Haber Sitesi | Son Dakika Haberler